Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Budoucí podnikatelé obhajovali závěrečné práce

KLADNO (kd) – Devatenáct romských frekventantů kurzu pro zakládání a vedení malých a středních podniků obhajovalo 14. listopadu své závěrečné práce před odbornou komisí. Byli v ní zástupci Úřadu práce v Mostě a lektoři v čele s Miroslavem Ročkem z Aisisu. Na dvanáct nezaměstnaných mužů a sedm žen z Mostecka se předtím zúčastnilo tříměsíčního kurzu, který pořádalo sdružení Aisis ve spolupráci se vzdělávacím institutem Cepac a Úřadem práce v Mostě.

Kurz byl zaměřený na zednické a stavební práce, obchod a pedikúru – manikúru. „Byl to pro mnohé z nás vstup do neznáma, přednášky jsme měli skoro celý den, a teď před zkouškami jsme dokonce učitele poprosili, aby s námi ještě některá témata znovu probrali,“ řekl Jaroslav Zbilý z Bečova na Mostecku, předseda Sdružení Romů Bečov a předseda organizace Pospolitos. „Učím se i se synem, který již absolvoval rekvalifikaci na zedníka. Budeme zakládat stavební a kopáčskou firmu. Zkoušek jsem se nebál, ale trochu mně dělal potíže počítač. Nejsem už nejmladší a zatím jsem se na něm neučil pracovat,“ dodal.
Mladá Denisa Huldyová si zvolila obor nehtové studio. „Mám v plánu založit si vlastní živnost v domě, kde bydlím. A časem možná budu dělat i kosmetiku,“ plánuje Denisa, která se na nový život velice těší.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál