Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

KARVINÁ – V karvinské kolonii Vagonka opět onemocnělo pět Romů úplavicí. Nemoc vypukla v jedné rodině, dva dospělí a tři děti skončili na infekčním oddělení nemocnice v Havířově. Od konce srpna, kdy epidemie vy pukla, se jí nakazilo zhruba 40 lidí a jedna žena nemoci podlehla.

DĚČÍN – Podporu v sousedním Německu našly projekty děčínských Romů. Ze Saska dostaly Dům dětí a mládeže a občanské sdružení Indigo 120 tisíc korun. Chtějí je použít na vybavení kapely, výlety, romské festivaly, volbu Miss a valentýnskou zábavu.

HRADEC KRÁLOVÉ – Problémy v soužití obyvatel Okružní ulice a blízkého okolí v Hradci Králové, kde žije početná komunita Romů, by měly být od příštího roku menší. Od ledna tam má totiž sloužit komunit ní centrum. Zlepšení očekává hradecká radnice i občanské sdružení Salinger, které bude služby pro Romy zajišťovat. Ve městě již působí komunitní centrum v Pražské ulici, v Okružní bude mít pobočku.

LONDÝN – Novou legislativu, která by měla zamezit přílivu žadatelů o azyl a urychlit deportace lidí, jimž bude azyl zamítnut, chce prosadit britské ministerstvo vnitra. Neúspěšným žadatelům by vláda nabídla zdarma letenky domů. Pokud by odmítli odcestovat, přišli by o právo na bezplatnou zdravotní péči, včetně sociální podpory. Úřady by jim mohly dokonce odebrat děti a poslat je do dětských domovů. Vláda doufá, že tato hrozba přiměje neúspěšné žadatele o azyl k opuštění Británie.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál