Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

JESENICKO – Dvě romské zlodějky vydávají se za podomní obchodnice, se dostávají do bytů pod různými záminkami. Pak jen čekají na příhodný okamžik, kdy mohou své oběti okrást. O své úspory tak již přišla žena ze Zlatých Hor. „Nabídly ji ke koupi deky. Po jejich odchodu pak zjistila, že jí schází padesát tisíc korun,“ řekla mluvčí jesenické policie. Po ženách se stále pátrá.

HAVLÍČKŮV BROD – Bratr filmového historika Karla Čáslavského se stal obětí ozbrojeného loupežného přepadení v Havlíčkově Brodě. Došlo k němu kolem 22. hodiny, kdy mu Rom (33) přiložil nůž na krk a požadoval peníze, poté jej povalil na zem. Odcizil mu 2000 Kč a mobilní telefon. Policie druhý den zloděje dopadla. „Muž byl již několikrát trestán, naposledy byl odsouzen letos v červnu pro majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody,“ potvrdila havlíčkobrodská policejní mluvčí. Policejní rada sdělil násilníkovi obvinění z trestného činu loupeže.

RYCHNOV – Tři policisté a dva Romové byli zraněni při incidentu, který se stal v jedné herně v Dobrušce na Rychnovsku. Policisté se snažili zadržet podezřelého muže, bránila ho ale skupina Romů. Událostí se zabývá oddělení stížností a kontroly tamní policie, jeden ze svědků totiž na postup policistů podal stížnost.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál