Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

BRNO – Speciálně vyškolení policisté budou pracovat v Brně s Romy a dalšími etnickými menšinami. Naopak romští zájemci se zúčastní kurzů, které je připraví na práci u policie. To jsou výsledky tříletého programu organizovaného britským ministerstvem zahraničí, do kterého se zapojily radnice a městské policie v Brně a Pardubicích a Střední policejní škola v Brně. Za tři roky prošlo těmito kurzy desítky lidí, část z nich už u policie pracuje. Součástí výuky jsou kurzy romštiny. Program se uskutečnil také na Slovensku, v Rumunsku a Bulharsku.

ÚSTÍ NAD LABEM – Žalobu na rozvětvenou romskou rodinu Červeňákových zvažují někteří ústečtí představitelé. „U soudu nás očerňují, že byli v roce 1993 z města násilím vyhnáni. Sedm milionů korun odškodnění požadují na základě nepravdivých svědectví. Soudní jednání se stále protahuje. Z prosincového stání se advokátka omluvila, uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Vše je třeba zvážit, ale bránit se proti lživému nařčení musíme,“ poznamenal starosta Radek Vonka.

Velká Británie – Ve Velké Británii se lavinovitě šíří úžera – lichvářské půjčování peněz na vysoký úrok. Tamní vláda se rozhodla proti úžeře podstatnou reformou zákona o půjčkách podniknout razantní kroky: mimo jiné i tím, že na dělnických sídlištích s vysokou nezaměstnaností budou působit policejní agenti v civilu, jejichž úkolem bude lichváře chytit.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál