Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

BRUNTÁL – Radnice v Bruntále chce zachránit historicky cenný, ale značně zdevastovaný Společenský dům. Objekt čeká rekonstrukce. Ještě před tím jej ale musí vyklidit a zabezpečit před vandaly členové romské pracovní čety, která se přes léto v Bruntále starala o opravy chodníků.

Brno – Zhruba dvacet romských vysokoškolských studentek se zúčastnilo semináře s názvem Úvod do gender studií pro romské ženy na Fakultě sociálních studií v Brně. „Chceme je seznámit s gender studiemi a feministickými aktivitami,“ vysvětlila Lucie Jarkovská z Gender centra Masarykovy univerzity. Podle ní zaujala zejména témata, jež skloubila gender a romství, a také seminář o násilí páchaném na ženách. (Pojem gender v sobě zahrnuje společensky podmíněné kulturní rozdíly, očekávání, předsudky a specifika v postavení mužů a žen.)

Ostrava – Osm romských dětí z Komunitního centra Zárubek v Ostravě nahrálo rozhlasovou pohádku Kupec a Lájoš. Cílem projektu, na kterém spolupracovalo sdružení Vzájemné soužití s Ostravskou univerzitou a Českým rozhlasem Ostrava, bylo přiblížit romským dětem jejich vlastní kulturu a seznámit je s tradiční romskou literaturou.

Přerov – O příspěvek ve výši zhruba půl milionu korun na financování projektů prevence kriminality hodlá letos žádat přerovská radnice ministerstvo vnitra. Dva z šesti projektů jsou zaměřeny na práci s romským etnikem a výchovu dětí v ohrožených lokalitách.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál