Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

KARVINÁ – Romské děti se jako kobylky vrhly v parku U Bažantnice v Karviné na ženu (40) a sebraly jí tašku s oblečením, botami a penězi. Zlodějíčci využili toho, že seděla na lavičce a přezouvala se.

Sokolov – Romský aktivista Pavel Brož ze Sokolova, kterého k soudu přivedla eskorta z výkonu trestu, dostal rok vězení za zfalšování dekretu na byt. Proti rozsudku se na místě odvolal.

Děčín – Muže, který vycházel z Národní kavárny v Děčíně, několik Romů okradlo a když se je pokusil pronásledovat, tak ho ještě zbili. Svědci poté zavolali městskou i státní policii. K napadenému musela ještě vyjet rychlá záchranná služba, která ho ošetřila. Strážníci a policisté, kteří okolí místa prohledávali, skupinu Romů nenalezli. Případ převzala k dořešení Policie ČR.

Bílovec – Další členka rozvětvené rodiny údajných romských lichvářů z Bílovce na Novojičínsku stanula 22. června před soudem. Třiatřicetiletá Renáta Kovácsová, dcera Heleny Klinkovské, jež je za lichvu ve vazbě, odešla s trestem jedenácti měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva a půl roku. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

TŘEBÍČ – V restauraci Trumpetka napadl slovenský Rom majitele restaurace. Rom nechtěl zaplatit a při rozepři dal majiteli ještě pěstí přímo do spánku. Zasahovat museli policisté.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál