Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PRAHA – Ministerstvo pro místní rozvoj chce zpátky zhruba 10 milionů korun, které poskytlo Romské zaměstnanecké agentuře. Agentura prý zneužila peníze z evropského fondu PHARE určené na rekvalifikace a kurzy pro nezaměstnané Romy. Ti měli pracovat na stavbě dálnice D 47 do Ostravy.

Ostrava – Vedení hotelu Imperial dalo pokyn číšníkům, aby neobsluhovali olašské Romy, kteří tady někdy dělali hluk nebo se nechovali vhodně. „Snažili jsme se s nimi dva roky domluvit, ale marně. Ani autority jako romský král pan Lipa nebo Josef Stojka nedokázaly zajistit, aby tady Romové nehlučeli a chovali se slušně,“ řekl zástupce ředitele hotelu Imperial Vít Neiser.

Jablonec nad Nisou – Jablonecká a romská poradkyně Anna Cínová ve spolupráci s úřady práce v Jablonci nad Nisou a Liberci a občanským sdružení Aisis Kladno organizuje rekvalifikační kurz pro 20 Romů. Během čtyř měsíců získají základní dovednost v oboru pracovník sociální péče pro práci ve zdravotnictví a sociálních službách.

BRATISLAVA – Komediální televizní seriál o Romech s předběžným názvem Balážovi alias Cikáni jdou do světa by měl vzniknout na Slovensku. Podle jednoho z autorů námětu Olega Makary by měl být něčím mezi legendárním filmem Hádej, kdo přijde na večeři a seriálem Show Billa Cosbyho. Možná to bude návod, jak vymýtit v zemi rasové předsudky. Seriál má spojovat humor s modelovými situacemi soužití desetičlenné rodiny Romů a Neromů v jednom slovenském paneláku. Za natočení seriálu se postavili také romští političtí předáci.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál