Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  A máme tu začátek školního roku!

V druhý den nového školního roku jsme zavítali do Zvláštní školy na Štolcově ulici v Brně. Žáci měli před sebou na lavici obrázek, který nakreslili během první vyučovací hodin. Zeptali jsme se jich, zda se těšili do školy a co je tam nejvíce baví. Při loučení nám společně s paní učitelkou a romskou asistentkou zazpívali písničku Kočka leze dírou, pes oknem.

Lucie Rafaelová, 8 let
Chodím už do druhé třídy. Moc jsem se těšila zpátky do školy, hlavně na matematiku a cvičení, ale také na spolužáky a paní učitelku. Taky mě baví malování a čtení. Maminka mně každý večer před usnutím čte pohádky.

Daniel Pokuta, 7 let
Moc jsem se těšil. Budu rád, až budu umět písmenka a přečtu si nějakou knížku. Rád zpívám písničku Luluďi a také rád tancuji.

Radka Malíková, 7 let
Já už chodím do druhé třídy a těšila jsme se na tancování, máme tady kroužek. Během prázdnin jsem se podívala na čtení a zkoušela nové tanečky. Baví mě matematika, hlavně počítání a občas také čtení.

Jarek Libiš, 7 let
Chodím už do druhé třídy a těšil jsem se znova do školy. Mám tady spoustu kamarádů. Baví mě psaní a už přečtu i nějaká slova. O prázdninách jsem si hrál s kamarády. Chtěl bych chodit do počítačového kroužku. To by mne opravdu bavilo.

Daniel Sochor, 9 let
Moc jsem se sem těšil, chodím už do druhé třídy. Nejvíc mě baví malování a také rád píšu. Umím napsat i svoje jméno. Nejvíc se mi tady líbí paní učitelka. Prázdniny jsem trávil na výletech s rodinou.

Radek Libiš, 6 let
Já chodím do první třídy, takže je tu pro mě všechno úplně nové. Těšil jsem se na nové kamarády. Chtěl bych chodit do tanečního kroužku, protože tancování mě baví. Rád taky maluji, poznám barvy. O prázdninách jsem byl doma a hrál si s kamarády.

Jana Kabeláčová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál