Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Jihlava – Dobrovolníci v Jihlavě učí romské děti, jak mohou trávit volný čas. Přímo na sídliště, mezi početnou romskou komunitu, přijel misijní autobus Evangelické církve metodistické a připravuje pro děti denně zábavu. Akci financuje německá církev a finančně se na ní podílejí i místní farníci.

Ústí nad Labem – Po více než osmi letech skončil soudní spor romské rodiny Červeňákových v Ústí nad Labem. Romové požadovali osm mil. Kč za újmu, kterou měli utrpět vystěhováním na Slovensko. Soud v Ústí nad Labem projednávání zastavil, mj. kvůli nejasnostem kolem plné moci, kterou podle Červeňákových měla zfalšovat jejich advokátka. Advokátka to však odmítá.

Sokolov – Sokolovský okresní soud začal řešit další případ bývalého šéfa místního romského občanského sdružení Pavla Brože. Tentokrát je obžalován z toho, že v roce 2002 zfalšoval na petičním archu desítky podpisů, které potřeboval sehnat, když chtěl ve volbách kandidovat do městského zastupitelstva. Registrační úřad tehdy odhalil, že z více než osmi set podpisů bylo v pořádku jen 93. Kauza bude před soudem pokračovat.

Zvolen – Prvních 39 dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí začalo navštěvovat státní osmileté internátní gymnázium ve Zvolenu. Jako první svého druhu na Slovensku je zaměřeno na informatiku a cizí jazyky. Většinu z desetiletých žáků tvoří Romové, které vybírali romští asistenti na celém Slovensku. Vzorem byla Ghándího škola v Maďarsku.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál