Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Romové dnes jako před staletími

Brno – V Muzeu romské kultury se 14. září konala vernisáž výstavy Romové dnes jako před staletími, která ukazuje fotografie Jana Josefa Horvátha.

Výstava vznikla s úmyslem „vykřičet bídu Romů do světa“. Poprvé byla představena v létě v pražské restauraci Mánes. Více než padesát černobílých snímků zachycuje život slovenských Romů ve Vranově nad Topľou, Soli a Madžurovcích. Fotografie byly pořízeny krátce po únorovém rabování na východním Slovensku. Jan Josef Horváth se do těchto míst vypravil spolu se sbírkou humanitární pomoci, kterou pro slovenské Romy připravily romské organizace v ČR. Výstava poputuje rovněž po USA.
Jan Josef Horváth se narodil v roce 1966, dětství a dospívání prožil v Rožmberku nad Vltavou, fotografovat začal již v dětství. Nyní žije v Praze. Zabývá se fotografií, filmem, divadlem, zpěvem a výrazovým tancem (Black dance). Spolupracuje s mnoha českými časopisy. Je autorem fotoreportáží a portrétů osobností našeho kulturního politického života. Fotografuje však také „obyčejné“ lidi, zvláštní pozornost věnuje minoritním a znevýhodněným skupinám. Je autorem výstav Očima, srdcem a slovem, Národnostní menšiny a Stáří na prahu 3. tisíciletí.

Katka Danyiová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál