Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Djangofest již potřetí úspěšně v Brně

Brno – Již třetí ročník festivalu Djangofest se konal v brněnském klubu Fléda. Organizátorem bylo Společenství Romů na Moravě.

Festival zahájila hudební skupina Bongo Boys, která vznikla při ZŠ Křenová a je společným projektem žáků a jejich učitelů. Členové kapely vystupují s převážně folkrockovým repertoárem upravených romských, českých a slovenských písní. Jejich bezprostřední projev využívající především kytary, bonga a klávesy jim zajistil úspěch na mnoha oblastních i celostátních hudebních soutěžích. Naposledy zazářili na celorepublikovém finále Dětské Porty v Praze, kde získali druhé místo.
Poté se představila kapela Na Jednu Noc, jazzový zvuk Matěje Plíhala (kytara), Vlaďky Krčkové (zpěv) a spol.
Jako třetí vystoupili brněnští Gulo čar, držitelé prestižního hudebního ocenění Anděl nastoupili před posluchače v devítičlenném obsazení. Jako vždy strhli celý sál. Kapela v minulosti hrála před legendárními Gipsy Kings či zpěvákem Jamesem Brownem.
Své posluchače si získal také Matuš Bagár. Zpívá především romské balady, kterými sál roztančil až si vyžádal si přídavky.
Poté už patřilo podium Zkušebně; existuje pět let a během této doby se v ní vystřídalo mnoho hudebníků. V současné sestavě hraje už téměř rok. Tvorba vychází ze všech hudebních stylů, přičemž dominující je zejména funky a rock. Na letošním Django festu se ukázala rovněž pražská kapela Garage & Tony Ducháček. Svitavská kapela Točkolotoč bohužel nepřijela kvůli onemocnění jednoho z členů. A tak ji zastoupili skvělí Bratři Lázokovi, kteří sklidili opravdu velký aplaus.
Na improvizovaném podiu po celou dobu festivalu hráli brněnští muzikanti – kapela Tu-La-More, baskytarista, kytarista, bubeník a klávesista jazzovou klasiku.

Katka Danyiová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál