Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Kapela Kontrafakt

Tak se jmenuje slovenská hiphopová kapela z Piešťan, která je mezi mladými velmi oblíbená, sklízí úspěchy v hitparádách a skutečně trefila do černého svým originálním stylem, plným síly, energie a štiplavosti. Kontrafakt tvoří piešťanské trio MC Ego, DJ Aneška a Rytmus, které vydalo debutové album E.R.A. Světlo světa album spatřilo docela nedávno, 22. října, a je na něm patnáct skladeb. Pilotním singlem je skladba s názvem E.R.A., videoklip již hrají televizní stanice na Slovensku i v ČR. Klip rapeři natáčeli v Praze pod vedením Michala Dvořáka. Fanoušci skupiny Kontrafakt měli už také možnost zhlédnout videoklip k písni Dáva mi, kde v jedné části byl záznam natočen v domácím prostředí mezi Romy.

Jeden z členů Kontrafaktu, kterému říkají Rytmus, také hostoval na desce Vagabund (vyšla ve vydavatelství Forza Music 21. října) od známé, oblíbené romské skupiny Kmeťoband ze Slovenska.
Kontrafakt skládá provokující texty k písním, okořeněné romskými slovy. Jde o originální styl, který dává hiphopové scéně na Slovensku i v ČR novou podobu.

Helena Danielová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál