Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Mostov – Většina účastníků dvoudenní konference o komerčním sexuálním zneužívání dětí, která se konala v Mostově na Chebsku, se shodla, že medializace dětské prostituce v Chebu způsobila zvýšení poptávky po sexuálním využívání dětí. Dětská prostituce je ojedinělá, pokud se vyskytuje, tak zejména mezi romským etnikem.

Most – Město plánuje další investice do chanovského sídliště, kde žije početná romská komunita. Počítá se s opravou rezivějících rozvodů tepla. Povrch potrubí poškozují fekálie. Ty vytékají z budov do topných kanálů. Před opravou rozvodů chce město zmodernizovat zastaralou chanovskou kotelnu, což si vyžádá 25 milionů korun.

Praha – Evropský soud pro lidská práva se bude zabývat případem 18 romských dětí z Ostravy. Jejich rodiče podali v roce 2000 žalobu k Ústavnímu a Evropskému soudu pro lidská práva; děti byly automaticky přeřazeny ze základních škol do zvláštních a je jim tak upíráno právo na vzdělání. Po medializování případu umožnili úředníci z ostravského školského úřadu žákům zvláštních škol přestoupit do základních.

Praha – Těžké nemoci podlehla zpěvačka, textařka a skladatelka Zuzana Navarová (45). Proslavila se už v 80. letech se skupinou Nezer. V poslední době ji doprovázela skupina KOA. Navarová pomáhala také romské zpěvačce Věře Bílé.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál