Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Mladá Boleslav – Stížnosti na hluk a nepořádek, desetitisícové dluhy na nájmu, nezaměstnanost, to vše jsou problémy, které řeší vznikající poradna Jekhetaňi Luma – Společný svět, již v Mladé Boleslavi nově provozuje stejnojmenné sdružení. To se zaměřilo na komunitu sociálně slabých obyvatel. „Ne všichni z této skupiny jsou Romové, ale je jich velká část,“ říká pracovnice poradny Martina Brzobohatá.

Praha – Občanské sdružení ADRA připravuje dar pro 850 Romů, kteří přežili holocaust. Sdružení jim věnuje potravinové a hygienické balíčky a domácí potřeby, pro každého za téměř osm tisíc korun.

Praha – Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach podepsal konečnou verzi Národního akčního plánu sociálního začleňování (NAPSI) k veřejnému připomínkování. Všechny zainteresované subjekty se nyní mohou vyjádřit k jeho obsahu. V kapitole 1.8.4 jsou připomínány etnické menšiny a imigranti a mezi nimi i Romové. Tento doklad by neměl uniknout pozornosti všem nevládním neziskovým organizacím, které se sociálním začleňováním zabývají. Informace na www.mpsv.cz/scripts/clanek.asp?lg=1.

Štrasburk – První romskou poslankyní v Evropském parlamentu ve Štrasburku je sociální antropoložka Lívia Jároková. Tu si zvolili v červnových eurovolbách maďarští voliči za opoziční Maďarskou občanskou alianci FIDESZ.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál