Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Další nízkoprahová klubovna v Brně

Brno – Ve čtvrtek 24. června proběhlo slavnostní otevření nízkoprahové klubovny Sdružení pěstounských rodin pro aktivity romských dětí a Romů vůbec na Václavské 15 v Brně.

Ředitelka Sdružení pěstounských rodin Karolina Krátká nejprve hovořila o historii projektu, jeho aktuální podobě i plánech. Potom se představily děti i mládež formou tanečního a pěveckého vystoupení. Projekt vznikl na začátku loňského roku jako komorní klubovna při Sdružení pěstounských rodin. S přibývajícím zájmem dětí a rodičů se rozhodli otevřít nízkoprahové zařízení v samostatných prostorách. Ve spolupráci s Úřadem městské části Brno-střed byl vytipován objekt na dvoře pavlačového domu na ulici Václavská 15, kde nyní klubovna sídlí.
Klubovna je otevřena týdně od 14 do 17 hodin. Program zajišťují externí spolupracovníci – převážně vysokoškolští studenti humanitních oborů – a romští dospělí Starého Brna. Provoz klubovny je veden odbornými zaměstnanci Sdružení pěstounských rodin.
V klubovně se mohou děti věnovat především aktivitám pro volný čas, např. malování, práci s hlínou, tanci nebo kanisterapii, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál