Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Hejnice – Zcela ojedinělá mše za patronku Romů, Sáru, se konala 20. června odpoledne v Hejnicích na Liberecku. V zaplněném chrámu Navštívení Panny Marie ji sloužil místní farář Miloš Raban. Pro návštěvníky to byl obřad s nádechem romského folkloru.

ŽENEVA – Příbuzní 600 000 romských obětí holocaustu by mohli výhledově žádat až 12 miliard dolarů od amerického počítačového gigantu IBM. Tuto naději vzbudilo oznámení soudu v Ženevě. Podle něj je možné, že firma IBM svými tabelačními stroji usnadnila nacistům evidenci Romů a Židů a tím i jejich vyhlazování v koncentračních táborech.

Vsetín – Na problémové rodiny v těsné blízkosti polikliniky bude dohlížet výjezdová jednotka bezpečnostní agentury. Neúnosná situace v okolí pavlačového domu s padesáti romskými rodinami přiměla už před časem radnici k tomu, aby tam ve večerních hodinách poslala pochůzkáře se psem. Nyní to tady bude v pracovní dny mezi devátou a čtrnáctou hodinou kontrolovat bezpečnostní agentura.

Nový Jičín – Výslech dalších svědků v případě lichvy, které se dopustila Helena Klinkovská z Bílovce (68 let), odročil Okresní soud v Novém Jičíně na neurčito. Právní zástupce Klinkovské, která kvůli vydírání skončila před více než měsícem ve vazbě, soud požádal o odročení s ohledem na špatný zdravotní stav mandantky. Klinkovská je stíhána za to, že v průběhu posledních sedmi let rozpůjčovala převážně Romům ve svém okolí statisíce korun. Po sociálně slabých dlužnících pak požadovala přemrštěné úroky.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál