Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Chtěla bych si postavit novou chatrč

Jsem Romka z romské osady Rudňany, moje rodina je ta nejchudobnější. Nemám žádný majetek, mám 13 dětí, některé jsou velmi těžce nemocné a nemá mně kdo pomoct. Manžel pracuje pro obecní úřad zadarmo a já píši do novin Romano nevo ľil, ale dostávám za to málo peněz.

Chtěla bych si postavit novou chatrč, protože mám dítě v ústavě a nechtějí mi ho dát z důvodu, že mám jen jednu místnost. Mé dítě má srdeční vadu a potřebuje větší péči. Prosím vás, pomozte mně, děti nemají kde spát. Vy pro nás posíláte peníze na obecní úřad, ale starosta nám ty peníze nedává. Tak vás raději osobně prosím, pomozte mně, co nejdřív, potřebovala bych na tu chatrč alespoň 20 000 Sk.Vím, že je to málo, ale alespoň něco, než pro nás něco udělá starosta. Z celého srdce vám věřím, že mně pomůžete, aby se mohl můj dvouletý syn vrátit domů. Nežádám pomoc od jednoho člověka, ale kdybyste byli tak laskaví a uspořádali sbírku. U nás na Slovensku mně nikdo nepomůže jako vy. Snížili nám sociální dávky a na jeden celý měsíc mám 1600 Sk, věřte, že z toho se nedá žít.
Také vám chci říct, že obecní úřad, pro nás nic nedělá, když přijdeme se žádostí o pomoc za starostou, slibuje nám, že pomůže, ale není to pravda.
Kdyby to byla pravda, nedovolila bych si vám o tom psát, on nemá čisté ruce. Žiji tady od dětství, a proto jsem také začala psát do novin, je mi líto, jaké věci se tady dějí s Romy. Byla jsem moc ráda, že jste tady nerozdali to oblečení rovnou do rukou těm úžerníkům, do jejich nových bytů. Tam bydlí většinou úžerníci, jim není za potřebí, aby měli ještě víc než mají. Oni žijí ještě lépe než vy, přísahám vám před Bohem, že nelžu. Bolí mě srdce pro chudobu Romů. Chtěla bych peníze, ale nejdřív mně odepište, zda byste mohli dovézt pro děti oblečení do školy a peníze na potraviny.

Soňa Pokutová, Rudňany 376, okres Spišská Nová Ves

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál