Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

OSTRAVA – Omluvu a finanční odškodné žádá trojice Romů od provozovatele již zaniklého baru Diablo v centru Ostravy. Romové zažalovali majitele baru, že je loni 9. března odmítla servírka obsloužit. Případem se zabývá Krajský soud v Ostravě. Majitel někdejšího baru tvrdí, že jde o pochybení servírky.

PRAHA – Kampaň proti vytváření ghett u českých měst rozjela humanitární organizace Člověk v tísni. Po celé republice se objeví na sedmdesát billboardů s nápisem Likviduj! www.ceskaghetta.cz. Billboardy mají upozornit na zoufalou situaci lidí, kteří se ocitnou v takové izolaci. Bez pomoci zvnějška nemají šanci na lepší život. Nejvíce ghett vyrůstá v chudých regionech v severočeském a severomoravském pohraničí.

PRAHA – Reklama společnosti Mountfield, ve které vystupovala postava chytrého židovského obchodníka a propagovala výrazné slevy na Kole štěstí, již nebude na televizních obrazovkách vysílána. Na přání izraelského velvyslance v ČR Arthura Avnona byla stažena. Velvyslanec označil reklamu za projev antisemitismu.

MOST – Mostecký magistrát za-znamenal rostoucí zájem o byty na sídlišti Chanov, obývaném převáž-ně Romy a nepřizpůsobivými lid-mi. Bylo proto nutné zavést do při-dělování bytů pravidla. Na sídlišti je více než 7000 bytů, z nichž obyvatelných a nyní obsazených je 250.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál