Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Miss Gypsy 2005

Praha (red) – V pražském Kongresovém centru soutěžilo v pátek 11. února devět nejkrásnějších romských dívek o titul Miss Gypsy 2005.

Na konkurz, který probíhal v uplynulých čtyřech měsících, se přihlásilo téměř 80 dívek z celé republiky. Hlavním kritériem pro další postup byla především znalost romštiny. Devět dívek, které vzešly z konkursu, se ve finále utkaly ve dvou povinných a jedné volné disciplíně. Třiadvacetičlennou porotu se snažily zaujmout promenádou ve společenských šatech, komunikačními dovednostmi (rozhovor s porotci se odehrával v romštině a děvčata ho pak překládala do češtiny). Pro volnou disciplínu si děvčata zvolila především zpěv. Promenáda v plavkách chyběla, neboť podle organizátorů je nepředstavitelné, aby se romské dívky při takovéto akci odhalovaly. Místo ní adeptky předvedly tzv. tanec šátků, při kterém byly zahaleny do tradičních romských krojů.
Miss Gypsy 2005 se stala Sandra Ferková (17) z Prahy, první vicemiss Marcela Faková (20) z FrýdkuMístku a druhou vicemiss Nikola Gáborová (16) z Bohumína. Vítězky byly obdarovány zlatými šperky, zájezdy k moři a dalšími cenami. Sandra Ferková navíc postoupila do celosvětové soutěže Miss Gypsy World, která se uskuteční na podzim v Praze.
Program soutěže doplnilo vystoupení Věry Bílé, Sisy Sklovské, Lucie Vondráčkové, večerem provázela skupina Bengas.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál