Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  napsali jste nám

Pracuji v jednom malém občanském sdružení v Ostravě – Amaro Jilo v Radvanicích, kde bydlí velká část romských obyvatel. Obec nám na začátek přispěla částkou 6000 Kč a přidělila prostory pro výstavbu dětského hřiště a odpočinkové zóny.

Podali jsme si projekt na Magistrát města Ostravy, který bohužel nevyšel. Také jsem podávala návrh na městský úřad pro vytvoření pracovní čety, kde by se Romové mohli uplatnit při úklidových pracích a likvidaci černých skládek. Můj návrh zaměstnat Romy z úřadu práce neprošel, ale úvaha ano – město poskytlo pracovní místa českým občanům.
Dále mě trápí, že vláda chce snižovat sociální dávky a životní minimum, je to směšné! Vláda by měla vytvořit pracovní místa pro všechny těžce nezaměstnatelné. Romové chtějí žít, mít budoucnost, chtějí a hlavně umí manuálně pracovat, jen jim dat pracovní místo!
Vážená redakce, děkuji vám, že za námi Romy stojíte. Ale je to málo! Romové by si měli uvědomit svoji situaci v tomto státě a sjednotit se k nějakým společným krokům, které by jejich život zlepšily.
Ráda čtu vaše noviny!

Marcela Botošová, Ostrava -Radvanice
Dopis je redakčně zkrácený.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál