Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   roma rising/romské obrození

Chad Evans Wyatt, americký fotograf, je autorem projektu Roma Rising/Romské obrození. Přibližuje v něm necelou stovku Romů, která se prosadila v české společnosti. Jejich fotografie byly vystaveny v Muzeu romské kultury v Brně. Některé z nich vám nyní představujeme v RH.

Jiří Daniel

Narodil se dne 12. května 1966 v Třebíči. Nyní žije v Olomučanech na Blanensku a pracuje jako koordinátor pro záležitosti romské komunity pro Jihomoravský kraj. Zdravá rodina, čestní a milí přátelé jsou jeho největším životním úspěchem. Podle jeho názoru by měla majoritní společnost přijmout, že Romové žijí v této zemi už po staletí. Rád by pomáhal chudým, kteří se ocitli na okraji společnosti nejen v rámci kraje, ale celorepublikově. Chtěl by se přidat k ostatním a řešit s nimi nejen sociální problémy, ale i problémy národnostních menšin zejména v oblasti vzdělávání a zaměstnanosti.

Jeho životním krédem jsou slova Dr. Martina Luthera Kinga, Jr.:
„Nemohu sedět v Atlantě a být lhostejný k tomu, co se děje v Birminghamu. Nespravedlnost kdekoli na světě ohrožuje spravedlnost na celém světě… Cokoli, co má vliv na jednotlivce, má vliv na každého.“

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál