Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  DROBNIČKY

KARVINÁ – Karvinští Romové se stali před časem terčem žhářského útoku. Neznámí pachatelé vhodili v noci na jeden z domů, který obývají, tři zápalné láhve. Naštěstí ani jedna z nich nespadla dovnitř. Oheň venku stačili nájemníci včas uhasit. Policie předpokládá, že šlo o násilný čin s rasovým podtextem.

JIRKOV – Řešení soužití majority s romskou menšinou je hlavním tématem projektu, který organizuje v ČR kanadská Královská jízdní policie ve spolupráci s ministerstvem vnitra. Zastupitele a radní města Jirkova na Chomutovsku zaujal natolik, že se rozhodli projektu zúčastnit. Cílem jsou především preventivní opatření v předcházení problémů soužití Romů a Čechů.

LIBEREC – V sobotu 13. července se stala u Machnína na Liberecku nehoda, při které zahynuli 29letý řidič, 16letý mladík a 13leté děvče, další 14letá spolujezdkyně byla převezena do nemocnice. Pocházeli z místní romské komunity a dle svědků celé odpoledne popíjeli alkohol. V zatáčce řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Vůz byl nárazem tak zdemolován, že hasiči vyprošťovali oběti několik hodin.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál