Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Polední máj, byl neonacismu čas…

První máj je nejen svátkem zamilovaných, ale i Svátkem práce. Z nedávné minulosti ho známe především jako významné výročí komunistické diktatury a jí proklamované dělnické třídy. Tato „tradice“ přetrvala dodnes, ale doznala podstatných změn. Na 1. máje totiž v dnešní demokratické době demonstrují i neonacisté a fašisté, kteří příležitosti využívají k hlásání protikomunistických a nacionalistických hesel. Nebylo tomu jinak ani v Brně, kde o prvomájové neděli v poledne pochodovalo na 300 neonacistů v doprovodu stovek policistů.

Nevěřila jsem svým vlastním očím, když jsem viděla veškerá bezpečností opatření včetně policejních zásahů proti antifašistům a anarchistům. Ti se asi jako jediní odvážili demonstrovat proti pochodu, který neměl být dle mého názoru v první řadě povolen.
Na kolik nás, daňové poplatníky, vycházejí bezpečnostní opatření, která jsou pouhým důsledkem faktu, že v České republice neexistuje účinná legislativa, jež by postavila mimo zákon hnutí propagující nacistickou ideologii a potlačující lidská a občanská práva a svobody?

(jk)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál