Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

ČÁSLAV – Romská střední škola sociální, která se zhruba před třemi měsíci přestěhovala z Kolína do Čáslavi (RH o tom již dříve informovalo), se bude opět stěhovat. Středočeský Krajský úřad neprodloužil nájemní smlouvu ve své budově, kde sídlí ještě zvláštní škola, a vyšel tak vstříc záměrům radnice. Uvolněné prostory se využijí pro vysokou školu.

Brno – Jihomoravští Romové dostanou v pěti městech kraje příležitost rozšířit si znalosti v počítačových a manažerských kurzech, které hradí EU a kraj. Cílem je zvýšit jejich šance při uplatnění na trhu práce. Do projektu se zapojily kromě Brna také Vyškov, Břeclav, Hodonín a Znojmo.

Praha – Majitelé vepřína v Letech u Písku, kde za války býval internační tábor pro Romy, zatím nevedou se zástupci vlády nová jednání o budoucnosti farmy. Uvedl to Jan Čech, ředitel firmy AGPI, jíž vepřín patří. Vyvrátil tak tvrzení ministra spravedlnosti Pavla Němce (US-DEU), že vláda rozhovory zahájila.

Brusel – Eurokomisař Vladimír Špidla uspěl se strategií, která má zamezit diskriminaci z důvodu věku, vyznání či sexuální orientace. Špidla rovněž vyzývá ke školení různých kategorií expertů na antidiskriminační legislativu. V roce 2006 má začít pracovat skupina odborníků na integraci znevýhodněných etnických menšin na trhu práce. Podle Špidly se bude zabývat např. Romy, jejichž životní podmínky na mnoha místech v EU nejsou na počátku 21. století stále důstojné.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál