Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

BRNO – Bezplatné kurzy práce na počítači a anglického jazyka, které pořádá o. s. Ratolest a mateřská a základní škola Křenová, navštívila během tří měsíců již více než stovka romských dětí. Ratolest se proto rozhodla po prázdninách nabídku rozšířit a nabídnout také ucelené programy, jež potrvají celý školní rok. Realizaci kurzů finančně podpořila EU. Výuky se mohou s dětmi zúčastnit také jejich rodiče.

LETY U PÍSKU – Vládní zmocněnec pro lidská práva Svatopluk Karásek navštívil druhý červnový týden píseckou společnost AGPI, která vlastní vepřín stojící u místa bývalého koncentračního tábora. Firmě navrhl jeho zbourání. Vláda by poté částečně zaplatila stavbu nového. Zástupci firmy s návrhem nesouhlasili, možnost finanční spoluúčasti na odstranění vepřína nevyloučili.

BUDAPEŠŤ – Maďarský parlament schválil novelu zákona o menšinách, aby předešel jeho zneužívání. Maďaři se v obcích, kde docházelo ke střetům mezi Romy a Maďary, nechávali volit do romských samospráv, aby zpochybnili autentické zastoupení tamních Romů. Napříště se voleb do menšinových samospráv mohou účastnit pouze občané, kteří se do volebních seznamů zapsali jako příslušníci jedné z menšin.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál