Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PÍSEK – V jihočeské soutěži krásy Miss Roma zvítězila 15letá Lenka Terkelová z Kamenného Újezdu. Mladá vítězka touží stát se modelkou, po dosažení patřičného věku se chce přihlásit i do celostátní soutěž Miss. Jihočeská Miss Roma se za podpory místních podnikatelů a občanského sdružení Naděje konala letos poprvé.

KARVINÁ – Sdružení Romů severní Moravy požádalo EU o dotaci na svůj projekt, v jehož rámci chce zřídit romskou pracovní agenturu. Ta bude evidovat nezaměstnané Romy a zajišťovat jim pracovní příležitosti. Zřizovatelé chtějí nabízet zejména práci, která nebude vázaná na pravidelnou pracovní dobu. Agentura má také Romům pomáhat s vyřizováním živností, aby si mohli přivydělat, i když jsou evidováni na úřadu práce.

PRAHA – Peníze z EU na začlenění lidí ohrožených chudobou či nemocemi zpět do společnosti získá 22 projektů neziskových organizací. O podporu se ucházelo 68 programů zaměřených na sociální služby. Evropský sociální fond vybranému projektu dá tři čtvrtiny rozpočtu, zbytek dodá ČR. Neziskové organizace z ČR by mohly do roku 2006 získat téměř 457 milionů eur. Podporu získají projekty zaměřené na vzdělávání v sociálních službách atd. V romských lokalitách by měli působit díky fondu sociální pracovníci.

PHILADELPHIA – 80letý pastor Edgan Ray Killen, bývalý přední člen Kukluxklanu, byl odsouzen na 60 let odnětí svobody za podíl na rasistické vraždě tří aktivistů, kteří pomáhali ve státě Mississippi v roce 1964 registrovat černošské obyvatelstvo k volbám. Je zatím jediným, kdo byl v souvislosti s těmito vraždami uznán vinným. O případu jsme informovali minule.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál