Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

MOST – V rámci projektu Memento našel mostecký Úřad práce zaměstnání pro 50 Romů do 25 let. Od ministerstva práce a sociálních věcí na něj dostal dotaci dva a tři čtvrtě milionů korun. O romské pracovníky projevilo zájem osm zaměstnavatelů, kteří dostanou od státu příspěvek a ušetří tak na mzdových nákladech. Druhý projekt, Zenit, určený pro lidi nad 55 let, je méně úspěšný. Úřad pro ně nemůže najít práci, přesto že by každý zaměstnavatel dostal až 8000 Kč měsíčně.

PLOUŽNICE – Údajně tam řádí romský gang terorizující obyvatele sídliště. Naposledy se jeho obětí stal Jaroslav Sluka (25), který byl přímo před domy brutálně zbit. Podle mluvčí policie v České Lípě byl z činu již obviněn muž (29) z Ralska. Před zraky několika svědků způsobil oběti komplikovanou zlomeninu dolní čelisti. Policie případ i nadále vyšetřuje. Napadený je velmi otřesen nejenom ze samotného útoku, ale i z faktu, že mlácení přihlíželo plno lidí, ale nikdo mu nepřišel na pomoc.

SOKOLOV – Rodiče dětí ZŠ v Sokolovské ulici se bouří proti slučování tříd. Obávají se prý zejména velkého počtu žáků. Dokonce by byli ochotni si i menší třídu zaplatit. Vedení školy ale na to nepřistoupilo. Podle ředitele Rudolfa Fencla problém tkví spíše ve spojení tříd s dětmi s odlišnou mentalitou. Žáci sloučené třídy totiž pocházejí z odlišných skupin – hokejové výběrové a běžné. Někteří vyučující také míní, že mnozí rodiče nechtějí, aby jejich děti chodily do stejné třídy s romskými.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál