Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  napsali jste nám

Ad Hotelový dům v Bohumíně

Po přečtení článku pana Holomka na adresu hotelového domu v Bohumíně musím reagovat touto formou, jelikož jsem tímto problémem nepřímo zainteresován. Zaměstnanec, který u mne pracuje, byl na tomto hotelovém domě ubytován a se čtyřmi dětmi musel své bydliště opustit s tím, že do dvou měsíců mu bude nový byt přidělen. Doposud se nic nestalo. Před nedávnem, zhruba před dvěma měsíci, jsem navštívil zdejší městský úřad, a byl jsem ubezpečen, že chyba není na straně úřadu, nýbrž na straně mého zaměstnance, který odmítl možnost náhradního bydlení.
Posuďte sami: byt 1+1 nebo 1+ 2 čtvrté kategorie bez teplé vody a topení, se společným WC a se čtyřmi dětmi? Hodilo by se panu starostovi a úřednicím říct o tomto člověku, že je dlužníkem, neplatičem atd., ale není. A tak je třeba položit si otázku, kde se poděly ony sociální byty, když pan starosta se bije v prsa a řve jak lev, že byty město prodávat nebude, protože budou sloužit jako byty sociální. Skutek, utek… sociální… kup si. Toto město není chudé, když si může dovolit takový husarský kousek, aby jednomu nejmenovanému fotbalovému družstvu odkoupilo hřiště za cca 1200 000 Kč, údajně bude sloužit k volnočasovým aktivitám, ale zkuste se tam dostat! A tak je lepší to pronajmout zpět klubu za korunový nájem a jako bonus mu postavit šatny za několik milionů a paradoxně na přilehlém zimním stadionu, kde se ovšem nebudou pro nedostatek kapacity převlékat hokejisté.
A tak, co na závěr říct, ať si každý udělá obrázek sám.

...@

Ad: Volby 2006 (RH 29. 9. 2005)

Členové RDSS velice oceňují práci pana Holomka jako politika, který byl za svou práci odměněn státním vyznamenáním od našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Jako jeden z mála našich politiků je nakloněn prosazování práv národnostních menšin. Každý z nás má právo na svůj názor týkající se volební politiky. My však nemůžeme souhlasit s jeho postojem ke slučování politických stran, které se tak málo shodují ve svých volebních programech.
Program naší strany je zaměřen výhradně na problematiku Romů, kteří ve většině případů žijí v bídě na okraji společnosti. Postoj společnosti k Romům je vesměs negativní. Nedávno byl v Jablonci nad Nisou brutálně zabit pan Bílý. Nikdo z našich politiků se nad tím ani nepozastavil.
Po důkladné analýze volebních prohlášení politických stran jsme došli k poznatku, že téměř žádná z nich neprojevuje nejmenší vůli a snahu zlepšit postavení Romů ve společnosti. Na romskou problematiku nereagují, jako by se jich netýkala.
RDSS ČR má svůj vlastní program, který jsme rozeslali všem romským periodikům, představitelům romských organizací. Budeme s ním jezdit po městech a obcích, agitovat a velice aktivně se zapojíme do parlamentních voleb 2006.
Touto cestou vás vyzýváme k jakékoli spolupráci, která by vedla ke společnému konstruktivnímu řešení těžkého postavení Romů ve společnosti v zájmu romského národa.

Miroslav Tancoš,
předseda ÚV RDSS ČR

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál