Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Gulo čar: osvědčené hity i novinky

BRNO – Skupina Gulo čar vystoupila první listopadový pátek v brněnském klubu Fléda. U příležitosti brzkého vydání svého druhého alba zahrála během dvouhodinového koncertu i několik nových kusů. Ačkoliv se přišlo na jedny z nejznámějších romským interpretů podívat poměrně hodně lidí a klub byl zaplněn, atmosféra první poloviny vystoupení nebyla příliš uvolněná.

Úvod koncertu působil poněkud unaveným dojmem. Zdálo se, jako by ho muzikanti podcenili. Většina písní patřila k pomalejším a vystoupení postrádalo energický náboj. Ani publikum se zpočátku příliš neodvázalo. Ke konci první hodiny koncertu se skupina přeci jenom vzpamatovala a začala se svými melodickými a našlapanými funky. K osvědčeným hitům přidala i několik nových písní z chystaného alba. Několik kusů si s nimi zazpívalo také publikum. Přesto že celý koncert nakonec dopadl na výtečnou a romské funky se setkalo s velkou odezvou, na příště by se nemusel pomalý začátek vyplatit. Málokteré publikum je totiž tak trpělivé, jako to brněnské.
Největším lákadlem měl být bezesporu křest nového alba. Ten se ale nakonec nekonal. Vydání se totiž již poněkolikáté odsouvá… Podle posledních informací by se nakonec mělo objevit v únoru. Jako producent se na něm podílí známý černošský hudebník Doug Wimbish, známý mj. svou spoluprací s kapelami Libiny Colour, Jungle Funk nebo třeba Head Fake.
Většina nových písní je už natočených. Vydavatelství ale s CD na trh nepospíchá. Podle jeho představitele není předvánoční trh kapely hoden. „Jsme si jisti, že nové album bude výjimečně kvalitní a našlápnuté a bylo by proto zbytečné dávat ho na trh těsně před Vánoci, kdy je největší poptávka zejména po tuzemských popových hvězdách.“

Zuzana Labantová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál