Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Děti tančily v muzeum

Brno – Dne 21. října se v přednáškovém sále Muzea romské kultury již podruhé uskutečnila přehlídka romských, dětských tanečních souborů nesoucí název SO DŽANAS – CO UMÍME 2. Cílem akce, kterou připravilo Muzeum romské kultury ve spolupráci s o.s. Ratolest bylo dát dětem a mladým lidem příležitost ukázat svým kamarádům, známým a rodičům, co umí, co je baví, čím naplňují svůj volný čas.

Vystoupení tanečních souborů Jagori, Merci a M-dance přilákalo do muzea plno těch, kteří jej jinak nenavštěvují. Návštěvníci z řad rodičů, kamarádů a obdivovatelů romského tance zaplnili sál do posledního místa a vytvořili vystupujícím výbornou atmosféru. Stejně jako při prvním ročníku nešlo o soutěž mezi jednotlivými soubory, která by měla určit, kdo lépe tancuje, kdo má lepší kostýmy… Záměrem pořadatelů bylo vystupující podpořit a motivovat v jejich činnosti.
Teď zbývá jen doufat, že druhý ročník se nestane ročníkem posledním a Muzeum romské kultury bude moci znovu přivítat ve svých prostorách dětské soubory a všechny jejich příznivce.

Hana Gerlichová
Foto: autorka

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál