Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

OSTRAVA – Ostravský krajský soud se začal zabývat stížností trojice romských mladíků. Ti požadují 90 000 korun a omluvu od majitele klubu Helax, do kterého jim nebyl povolen vstup kvůli barvě pleti. Stalo se tak v roce 2004 během testů sdružení Vzájemné soužití a Poradny pro občanství, občanská a lidská práva. Romům ochranka vstup odepřela, zatímco pracovníci sdružení mohli o několik minut později bez problému vejít. Provozovatelé podniku diskriminaci odmítají a uvádějí, že mladíci si nechtěli v šatně odložit bundy.

OLOMOUC – Olomoucká Charita pomáhá najít Romům práci či napsat životopis. Šesti dlouhodobě nezaměstnaným již práci našla a nyní pomáhá dalším čtyřiceti. Ostatní se zapissují do pořadníku. Každý zájemce nejprve vyplní dotazník a potom pravidelně dochází na schůzky. Charita také zprostředkovává rekvalifikační kurzy a poskytuje pracovněprávní poradenství. Mnoho klientů zejména vítá, že jim pracovníci Charity pomáhají i po nástupu do práce.

Valašské Meziříčí – Budova bývalé Stanice zájmových činností patří znovu městu. Rozhodl o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na radnici tak přešel bezúplatně nejen nemovitý majetek včetně pozemků, ale také nemalé závazky. Objekt musí po deset let sloužit národnostním menšinám. S pomocí nejrůznějších dotací tam město nechá zbudovat Romcentrum, tedy regionální kulturní a vzdělávací centrum.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál