Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Hudební smršť z brněnského Bronxu

V rámci akce Likviduj tour 2006 vystoupila skupina Gulo čar dne 23. března i v ostravském klubu Boomerang na známé Stodolní ulici. Stalo se tak v rámci koncertního turné po českých městech, které skupina zahájila v únoru.

Koncertní vystoupení skupiny Gulo čar, jejich hudba i zpěv, bylo opravdu skvělé. Bylo vidět a hlavně slyšet, že kapela dává ze sebe všechno! A přítomné publikum to ocenilo nadšenými projevy. Na koncertu zástupce skupiny hovořil i k akci Likviduj česká ghetta, neboť právě na problematiku rozšiřujících se ghett v Česku skupina poukazuje. Vždyť členům skupiny je prostředí ghetta důvěrně známo, jejich osobní zkušenost (většinou bydlí v brněnské čtvrti zvané Bronx) ukazuje, že ví, o čem hovoří.
Samozřejmě nemohlo být opomenuto hudební dění kolem kapely. V nedávné době skupina Gulo čar vydala nové CD Gipsy Goes To Hollywood, jehož křest se uskutečníl v brněnské Flédě 22. dubna a 27. dubna ve velkém sále Paláce Akropolis v Praze. Jeho producentem je Doug Wimbish, který na obou křtech desky bude přítomen, a se skupinou Gulo čar si zahraje. V Reflexu č. 11 Milan Tesař k této spolupráci napsal „…Jediné, co mohl Doug ve studiu s touhle partou udělat, bylo nechat ji hrát…“ a dále uvádí „…Asi nejšťastnějším setkáním od spojení Navarové s Radúzou bylo Dougovo tiché porozumění s duší kapely, výjimečným skladatelem a klávesistou Pavlem Dirdou, jedním ze dvou bratrů v kapele…“ (Další informace o skupině: www.gulocar.com).
Přítomnost skupiny Gulo čar v Ostravě si nenechal ujít Český rozhlas Ostrava, skupina byla pozvána k rozhovoru pro pořad Koktejl, který byl v ostravském rozhlase odvysílán dne 29. března. Potěšující jsou ohlasy na hudební umění této vynikající romské kapely, která je jednou z nejlepších skupin u nás. Nenechává nás na pochybách, že svým muzikantským uměním laťku nastavila hodně vysoko.
Přejme muzikantům skupiny Gulo čar hodně úspěchů a trvalou radost z hraní a předávání radosti i energie z její hudby posluchačům. A samozřejmě splnění přání mnoha muzikantů – hodně prodaných CD Gipsy Goes To Hollywood v Česku i v zahraničí.

JUDr. Zdeňka Poláková

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál