Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PRAHA – Skupina devíti romských žen ukončila výcvik, který je půl roku připravoval na jejich případný vstup do politiky. Tři z absolventek již kandidují v podzimních komunálních volbách. Program uspořádalo sdružení Athinganoi s romskou ženskou skupinou Manushe, spolupracovaly německá Nadace Heinricha Bölla a kancelář Rady vlády pro záležitosti romské komunity

BRATISLAVA – Slovenská národní strana je podle posledních průzkumů druhou nejpopulárnější stranou v zemi. Sympatizuje s ní 11,9 procent lidí a dostala se před Dzurindovu SDKÚ-DS, která má nyní 11,8 procent. Těsný výsledek ukazuje, že nacionalistická rétorika a uměle vyvolaná roztržka s Maďarskem dodává extremistům sílu.

BANSKÁ BYSTRICA – Skupina 40 pravicových radikálů se sešla 24. září v Turecké na Banskobystricku, kde vykřikovala fašistická hesla. Po telefonickém oznámení zasáhla policie a předvedla 36 osob, z nichž některé měly vytetovány fašistické symboly. Z nich 17 radikálů bylo obviněno z trestného činu propagace fašismu a hrozí jim od jednoho do pěti let vězení.

OSTRAVA – Knihovna města Ostravy zahajuje od 5. října provoz veřejné knihovny se zaměřením na Romy v Ostravě-Vítkovicích. Otevření knihovny je vyvrcholením první etapy projektu Romaňi kereka – Romský kruh. Záměrem je vědomě zohlednit romské návštěvníky.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál