Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Dětské květinové dny

BRNO (kd) – V rámci Mezinárodního dne Romů, který se konal 8. dubna, uspořádalo Společenství Romů na Moravě ve spolupráci s Muzeem romské kultury a Domem dětí v Brně-Zábrdovicích Dětské květinové slavnosti.
Oslavy Mezinárodního dne Romů byly zahájeny v Muzeu romské kultury výstavou výtvarných prací dětí z Olomouce. Pokračovaly házením květin do řeky Svratky, čímž se připomíná tisícileté putování Romů světem.
Poté na faře v Zábrdovicích vystoupila romská dětská folklorní skupina z Vysokého Mýta Romaňi Čercheň, Jiří Somsi s hudební skupinou z Olomouce a dětský divadelní soubor Divadlo hrou.
Také se předvedly děti z tanečního kroužku při brněnské Zvláštní škole Sekaninova a dětský hudební soubor, který působí při faře v Zábrdovicích.
Brněnské oslavy Mezinárodního dne Romů se konaly za laskavé finanční podpory Evropského společenství a Open Society Fund Praha.
Tisícileté putování Romů si v Brně připomělo více než čtyři stovky Romů. Program přilákal především děti. Tvořily asi dvě třetiny zúčastněných.


přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál