Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Anketa

Při průvodu městem jsme se ptali kolemjdoucích, jak se jim líbí festival a co pro ně znamená.

Džemil Silajdžič,
jeden z hlavních organizátorů
Romy mám rád a už dlouho s nimi pracuji. V Sarajevu jsem byl profesorem hudby, tudíž je mi každá hudba blízká. Jsem hrdý na to, že Khamoro je svátkem Romů z celého světa. Když oni se cítí dobře, cítím se dobře i já.

Michal Bikár,
Rychnov nad Kněžnou
Jsem Cikán a je mi až do pláče, jak jsem šťastný, když slyším romskou muziku. Konečně tu zní také naše písničky. Jsem hrdý na to, že jsem Rom. Jsem muzikant a i já bych chtěl příští rok na tomto festivalu vystupovat.

Pascal de Loutchek,
kytarista a zpěvák skupiny Arbat
Cítím se tu výborně, festival vytvořil prostor k tomu, abychom my Romové mohli prezentovat svoji muziku. Jsem šťastný, že tay mohu hrát a slyšet muziku jiných Romů.

Drahomír Pihy, Praha
Festival se mně moc líbí. Takovéto akce by se měly dělat častěji, protože si připomeneme svoji kulturu a kořeny. Máme být na co hrdí.

Milan Torák, Praha
Festival je pro mě obrovským zážitkem. Díky němu můžeme dát všem najevo, že nejsme ti Romové, kteří dělají jen problémy. Naše kultura je krásná, díky tomuto festivalu mně stouplo sebevědomí a jsem hrdý na to, že jsem Rom.

Robert Stojka, Městec Králové
Festival pro mě znamená především poznání kultur Romů z jiných zemí, poznání nových lidí a nových romských písniček. Působí na mě moc dobře. Je důležité, aby Romové prezentovali svoji kulturu a jazyk na veřejnosti. Jsem moc rád, že jsem tady a mohu zhlédnout tu krásu.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál