Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

VSETÍN – Tříletý romský chlapec zahynul v polovině června pod koly jedoucího automobilu ve Vsetíně. Podle policejního šetření vběhl zpoza popelnic přímo před automobil a dvacetiletý řidič již nestačil zareagovat. Policisté vyloučili také požití alkoholických nápojů na straně šoféra. Podle Romů, kteří seděli před domem a viděli vůz přijíždět, jel nepřiměřenou rychlostí.

MOST – Z pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy byl 19. června uznán vinným Okresním soudem v Mostě Jiří D. (52) z Litvínova. Rozvedený, osaměle žijící muž si do svého bytu zval skupinu deseti – a jedenáctiletých romských nedospělých slečen téměř rok. Za strpění jeho přízně, která spočívala v tom, že jim hladil prsa a líbal pupík, si dívky odnášely laskominy a drobné peníze. Časté návštěvy dívek vzbudily podezření jednoho z otců. Po zdrcujícím přiznání dcery a její kamarádky podal trestní oznámení. Odsouzený se proti podmíněnému trestu jeden rok s odkladem na dva roky na místě odvolal.

Kutná Hora – Pokus krádeže v obchodním domě Kaufland řešili městští policisté. Ti zajistili vozidlo s ostravskou státní poznávací značkou. Členka osádky, jedenadvacetiletá romská dívka, odcizila z vozíku jednoho ze zákazníků provozovny volně položenou peněženku. Policisté ukradenou věc vrátili majiteli a zlodějce za přestupek udělili pokutu jeden tisíc korun.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál