Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Pardubičtí vybojovali pohár pro vítěze

BRNO – Romská fotbalová mužstva z celé republiky si dala 14. června dostavení na hřišti Základní školy Svážná na Kamenném vrchu v Brně. Josef Rafael z klubu AC ROMA Brno, který působí při Společenství Romů na Moravě, tady uspořádal turnaj v malé kopané. Ve fotbalovém maratónu se utkalo osmnáct mužstev.

Ve skupinách se utkaly mimo jiné týmy z Bruntálu, FrýdkuMístku, Benešova a samozřejmě i domácí. Z Pardubic přijela dvě mužstva. Mezi dospělými hráči se neztratilo ani pardubické béčko či spíše dorost. Vzhledem k počtu účastníků se hrálo vždy na dvacet minut. I tak to bylo při množství zápasů na dvou hřištích pro hráče náročné. Po lítých bojích ve skupinách nastaly vyřazovací mače, ze kterých se do semifinále probojovali hráči pořádajícího AC Roma, Liberce, Pardubic a překvapivě také Přerova. Zejména u Přerova šlo o ukázku skvělé výdrže, neboť hráli pouze s jedním náhradníkem.
V semifinále Pardubice porazily Přerov a domácí AC Roma teprve na penalty dokázalo porazit Liberec. Ve finále více sil prokázali hráči Pardubic silně povzbuzovaní pardubickým dorostem, ale i hráči Liberce. V závěru již AC Roma došly síly a Pardubice domácí borce prostě rozstřílely.
Po skončení turnaje čekala na zájemce zábava v Domě dětí v Lužánkách. Zpočátku chvilku trvalo než se muzikanti a tanečníci naladili na stejnou vlnu, ale nad ránem se nechtělo nikomu končit. Naopak co nejrychleji chtěli svou službu ukončit policisté, kteří měli pohotovost, a poněkud neomaleně vtrhli do sálu v okamžiku, kdy dohrála hudba. Lidé ani nestačili dopít.
Fotbalově byl turnaj příjemným zážitkem. Horší to bylo po stránce organizační. Poněkud se projevilo, že organizátoři tak velkou akci pořádali poprvé a neměli s ní tolik zkušeností. Pro tolik mužstev se jeví jednodenní turnaj jako příliš krátký.

Roman Růžička
Foto: autor

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál