Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

ÚSTÍ NAD LABEM – Stálo 65 tisíc korun, přesto bude malé. Víceúčelové betonové hřiště za 65 tisíc korun dostaly k prázdninám děti z Matiční ulice v Ústí nad Labem. Jde o malý betonový plácek, kde je basketbalový koš a dvě malé branky. Hřiště částečně využije komunitní centrum v Matiční, které provozuje společnost Člověk v tísni a které pravidelně navštěvuje asi 50 dětí z okolí.

Beroun – Dalším z měst, které zřídilo funkci romského terénního sociálního pracovníka, je Beroun. Tuto funkci od června vykonává Milan Kroka a působí při dobročinném spolku Lomikámen. Jeho úkolem je zprostředkovávat kontakt mezi lidmi v sociální tísni a úřady, případně dalšími institucemi. Funkce terénního pracovníka vznikla ve spolupráci s Městským úřadem Beroun a za finanční podpory státu.

Písek – Nový nízkoprahový klub pro děti a mládež by měla během prázdnin otevřít Naděje v bývalém domě s pečovatelskou službou na nábřeží. Toto středisko je již druhé ve městě a bude v domě s holobyty v Purkraticích. Je určeno především dětem a mladým, kteří tráví svůj volný čas touláním na ulici, v partě či jinak neorganizovaně.

PRAHA – Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) v pondělí 30. června zveřejnila výzvu k podání žádosti v rámci Národního programu Phare 2003. Program s názvem Zlepšení dlouhodobých příležitostí pro Romy . Program se zaměřuje na dostupnost zaměstnání, dostupnost vzdělání a dostupnost bydlení.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál