Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

Jeseník – Tři opilí skinheadi ve věku 18 a 21 let napadli v sobotu 28. června mladý romský manželský pár v jejich bytě v Jeseníku. Útočníci se vydávali za policisty, a když jim manželé otevřeli, udeřili ženu dlažební kostkou do oka a muže pořezali v obličeji a na hrudi. Dva z útočníků policie zadržela krátce po činu a třetího vypátrala v pondělí dopoledne. Násilníci jsou stíháni za pokus o ublížení na zdraví a porušování domovní svobody, za což jim hrozí až osm let vězení.

PRAHA – Inspekce ministra vnitra navrhla státnímu zastupitelství zahájit trestní stíhání pro výtržnictví a porušování domovní svobody vůči třem policistům pražské speciální pořádkové jednotky. Ti v květnu spolu s dalšíma dvěma kolegy napadli romskou rodinu Danišových v Popovicích u Jičína; hrozí jim až tři roky odnětí svobody. O sdělení obvinění zatím nebylo rozhodnuto. Státní zástupkyně uložila inspekci provést úkony, které by vedly ke ztotožnění zbylých dvou podezřelých. Ti podle ředitele inspekce, Mikuláše Tomina, onemocněli, což ztěžuje vyšetřování.

BŘECLAV – Z útoku na drogového dealera je obviněn J. D. z Břeclavi. Ten předal v květnu dealerovi peníze na výrobu drogy, avšak zboží se nedočkal. V červnu se vypravil za výrobcem drog znovu a chtěl si vynutit vrácení peněz nebo dodání drogy. Dealera zbil, zbičoval a pohrozil mu vyhozením z okna. Napadený musel být po vymáhání peněz s různými zraněními hospitalizován v břeclavské nemocnici. Pachateli policisté v této souvislosti sdělili obvinění ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a vydírání.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál