Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Ve Velkém Krtíši působí dětské krizové centrum

Velký Krtíš (RPA) – Od začátku července funguje ve Všeobecné nemocnici ve Velkém Krtíši dětské krizové centrum. Iniciátorem projektu je MUDr. Július Boldiš, primář dětského oddělení. Podle jeho slov tak nemocnice reaguje na krizovou situaci, kdy se mnoho zejména romských rodin, ocitá na sociálním dně.

„Hlavním cílem je pomoci rodinám postarat se o děti, které mohou být umístěny v tomto centru, dokud se sociální podmínky v rodině nezlepší. V podstatě jde o náhradní rodinnou péči,“ vysvětlil Boldiš.
Krizové centrum bude zaměstnávat dvě asistentky dětských lékařů, které úspěšně ukončily rekvalifikační kurz na Střední zdravotnické škole. Nyní absolvují dobrovolnou praxi v terénu. Od 1. září mají nastoupit do pracovního poměru prostřednictvím Krajské asociace romských iniciativ Banská Bystrica v nově vznikajícím středisku.
„O děti do dvou let se postaráme bezplatně. Kapacita centra je deset dětí a mohou tady být umístěny po dobu šesti měsíců. V případě, že v rodině nedojde ke zlepšení podmínek, případ se posune na odbor sociálních věcí. Ze zpráv zdravotnických asistentek v terénu předpokládáme, že kapacita zařízení se zaplní během jednoho týdne,“ poznamenal primář Boldiš.
Hlavním sponzorem projektu je Nemocnice s poliklinikou ve Velkém Krtíši.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál