Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Autobusová kampaň Amnesty International dorazila do Brna

„Představ si, že všichni lidé mohou žít ve světě, kde je mír, spravedlnost, svoboda a důstojnost.“ To je část textu k písni Johna Lennona Imagine, která provází modrý autobus AI na stodenní evropské cestě za lidská práva.

Ve čtvrtek 14. srpna přijel do Brna na Moravské náměstí a ještě následující den se měla veřejnost možnost seznámit s akcí, jež měla za úkol objasnit práci této organizace a vysvětlit, co jsou lidská práva a kde všude jsou porušována. Především však měla upozornit na hrubé porušování lidských práv v Rusku, s nímž jsme již dříve čtenáře seznámili.
Autobus, který vyrazil téměř před měsícem ze švýcarského Bernu, projel Lichtenštejnsko, Rakousko, Slovinsko, Maďarsko a Slovensko. Podle tiskové zprávy AI ze dne 14. srpna zavítá v ČR na dva dny také do Plzně a Prahy. Součástí jednotlivých zastávek je i informování zájemců o stavu lidských práv v Rusku, kde podle AI dochází k jejich rozsáhlému porušování. Upozorňují na to letáky AI, které pojednávají např. o útocích na etnické menšiny, o násilí na ženách či o důsledcích konfliktu v Čečensku.
Než autobus dorazí do Moskvy, kde má být předán místním nevládním organizacím, mají aktivisté navštívit ještě Polsko, a Bělorusko, Ukrajinu, Moldávii. Další informace o kampani Spravedlnost pro každého najdete na http://www.amnesty.org/russia.

Jana Kabeláčová
Foto: autorka

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál