Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Šumperk – O titul královny krásy se utkaly mladé dívky v rámci romského dne Romano Džives, který uspořádala 23. srpna občanská sdružení Savore (Šumperk) a Společně – Jekhetane (Ostrava). Šumperskou Miss Roma 2003 se stala 17letá blondýnka se světlýma očima Ladislava Kokiová. Romský den se odehrál už potřetí. Padesát účinkujících přišly podpořit stovky diváků.

Pardubice – Životní postoje signatáře Charty 77 Jaromíra Stibice, který nedávno zemřel, se dočkají ocenění také v jeho městě – v Pardubicích. Zájem Stibice o problematiku lidských práv ho přivedl i ke spolupráci s Romy. Právě tuto spolupráci a podíl na vytvoření městské sociální sítě se rozhodli pardubičtí městští radní ocenit. Za svou činnost se Jaromír Stibic stane držitelem pamětní medaile města In memoriam.

Jarovnice (RPA) – Žačka Základní školy z východoslovenských Jarovnic 12letá Magdalena Kalejová získala cenu Kanagawa Price. Je to ocenění z 12. ročníku Bienále dětského výtvarného umění, které se konalo v městě Kanagawa (Japonsko). Magdalena se zúčastnila s portrétem děvčete, který namalovala pastelem a temperami. Informoval o tom její učitel. Jde již o třetí ocenění výtvarných prací žáků jarovnické školy v této soutěži. Do soutěže bylo letos přihlášeno 38 008 prací z celého světa; Japonci získali 111 cen, do zahraničí jich putovalo 341. Soutěžící byli ve věku od čtyř do šestnácti let.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál