Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Náchod – Náchod podpořil zřízení Komunitního centra, které bude sloužit pětici místních romských sdružení. Město také přislíbilo, že do konce roku bude hradit i jeho provozní náklady. Ve středisku má být například předškolní výchova, kurz vaření či taneční kroužek.

ČESKÁ LÍPA – Tři případy úplavice se objevily v tamních holobytech, v tzv. Ncentru. Podle hygieniků onemocnění přinesla návštěva z Kolína. V holobytech nyní žije 166 lidí, převážně Romů. Hygienici nařídili dezinfekci a zákaz návštěv společenských akcí. To se týká také těch, kteří byli s nemocnými v kontaktu.

BRNO – Mimořádnou kontrolu šesti romských pacientů, které léčí praktická lékařka Alena PapežováKubáčová, provedla Městská správa sociálního zabezpečení (MSSZ). Odůvodnila to tím, že lékařka pozdě odesílá neschopenky. Podle informace ČT však s tím lékařka nesouhlasí. Přiznává, že neschopenky neodeslala včas, protože v době dovolených zaskakovala za dvě kolegyně. Podle ní se MSSZ zajímala pouze o romské pacienty, ale 60 českých pacientů, u kterých postupovala stejně, se kontrola netýkala.

Moldava nad Bodvou - Východoslovenská Moldava nad Bodvou vyšla vstříc neplatičům nájemného a umožní jim, aby část dluhu odpracovali. Podle ředitelky místního podniku bytového hospodářství se to bude týkat 21 rodiny z 96, které městu nájemné dluží. Vybrány byly rodiny, které již o splácení dluhu projevily zájem a v rámci svých možností ho splácely.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál