Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  O černého medailistu není příliš zájem

Sokolov – Úspěšní sportovci a reprezentanti republiky většinou nemusí mít strach, že by jejich ambice ztroskotaly na nedostatku peněz. Pro Desidera Hlaváče ze Sokolova, který má několik medailí z národních soutěží v kickboxu a na podzim bude reprezentovat ČR na mistrovství Evropy, je shánění peněz na sportovní výdaje oříškem. Je totiž Rom.

„Jsem černý, černýho sponzorovat nikdo nebude. Takový mám vždycky dojem. Osobně jsem oslovoval různé firmy, ale neměly zájem,“ říká sportovec. Teď se připravuje na kvalifikaci české reprezentace v lightkontaktu a ve fullkontaktu, která se koná v říjnu v Plzni. V polovině listopadu se má zúčastnit mistrovství republiky a Evropy v lowkicku, což je nejtvrdší disciplína v kickboxu.
„Na jeden zápas potřebuji zhruba pět tisíc, ze kterých hradím například ubytování, startovné, lékaře, stravu a vitaminy. Nekouřím ani nepiju, všechny peníze dávám do sportu,“ vysvětlil Hlaváč, kterému prý musí vystačit dávky státní sociální podpory. Příznivce zatím našel u romských stavebních firem v Sokolově, s kterými ho zkontaktovala místní organizace Romského občanského sdružení.
Desider Hlaváč vyšel z dětského domova, teď bydlí v azylovém domě v Sokolově. Jako vyučený malíř – lakýrník s maturitou zatím nesehnal práci. Poznal, že o Romy není moc zájem.

(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál