Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Červený kohout řádil již popáté

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Opakované požáry v domě na Pelclově nábřeží v Rychnově nad Kněžnou mají na svědomí zřejmě neznámí žháři. Ve zchátralém domě, kam radnice stěhovala především romské obyvatele, hořelo 22. září již popáté, opět na půdě dvoupatrového domu.

Škody již přesahují milion korun, naštěstí nikdo nebyl zraněn. Požár likvidovaly tři hasičské jednotky. K požárům došlo vždy na půdě a nikdy oheň bezprostředně neohrozil byty.
„Příčinami požáru se zabývají vyšetřovatelé. Jednoznačně ne lze vyloučit možnost úmyslného založení,“ uvedl Jiří Václavík rychnovských hasičů, kteří oheň likvidovali asi hodinu. Rychnovský místostarosta Jaroslav Kos je přesvědčen, že požáry byly založeny úmyslně. Na půdě totiž někdo rozlil hořlavinu a zapálil ji. Podle něj to má na svědomí jednotlivec nebo stejná skupina lidí, která se chce něčeho domoci právě tímto způsobem.
„Za nejpravděpodobnější považujeme, že se na požárech podílí někdo z obyvatel domu. Rasistický motiv lze zřejmě vyloučit. Motivů je několik, od vyřizování účtů přes získání nového bytu, až po snahu zviditelnit se a vidět následky svého díla v televizi,“ potvrdil šéf rychnovské kriminálky Zdeněk Hlaváček.

(kd)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál