Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Písečtí neplatiči půjdou na ulici?

Písek (red) – Město Písek se od příštího roku nechystá prodloužit smlouvy nájemníkům bytů, které pro neplatiče spravuje občanské sdružení Naděje. Bez střechy nad hlavou by se tak mohlo ocitnout celkem patnáct lidí, včetně původních neplatičů a dvou romských rodin, které měly holobyty nezákonně v pronájmu.

Město už na začátku roku vystěhovalo do bytů v Purkraticích u Písku celkem třináct neplatičů. Někteří holobyty nelegálně pronajali romským rodinám s dětmi. Rovněž nelegálně odebírají elektřinu ze společných zásuvek. S byty navíc nelze podle radnice obchodovat. Dlužníci musí dorovnat finanční závazky, jinak jim podle tajemníka města Jiřího Hořánka hrozí vystěhování. Neplatiči však nemají kam jít. Přestože se někteří snaží s touto situací vypořádat, údajně dluží i z předchozích let.
Zastupitelstvo se podle tajemníka Hořánka chystá pracovat na řešení problému po vystěhování neplatičů. Lidé, kteří nebudou mít kam jít, mohou žádat například o mimořádné dávky. Do řešení situace by se měly zapojit i humanitární a charitativní organizace, které se budou snažit o integraci problematických, převážně romských rodin do společnosti.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál