Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zpronevěru šetří auditor

FRÝDEKMÍSTEK – Případ zneužitých peněz Vladimírem Horváthem, kerý je dnes frýdeckomísteckým zastupitelem za ČSSD, se chýlí ke konci. Stále však přetrvávají určité nejasnosti.

Vladimír Horváth organizoval pro romské děti před dvěma roky mikulášskou nadílku. Protože v pokladně chyběly rozpůjčované peníze, vyřešil situaci sepsáním dohod o provedení práce v romském centru. „Neumíme v tom chodit a termín Mikuláše se blížil. Chybou bylo lidem neříct, že jsem na ně napsali smlouvy,“ prohlásil po zveřejnění případu Vladimír Horváth s tím, že si pro sebe nenechal ani korunu. Celkem se jednalo o pětatřicet tisíc korun.
„Kontrolní komise ukončila šetření a věc předala finančnímu výboru. Městský úřad podle mě zastává právní názor, že pokud Vladimír Horváth vrátí celou částku, nejedná se o trestný čin,“ připomenul zastupitel Igor Svoják (ODS), který byl členem kontrolní komise. Sám s tímto názorem nesouhlasí, zvláště když se potvrdilo, že dohody o provedení práce byly padělané. Vzniklou situaci kritizuje další romský činovník z FrýdkuMístku Emanuel Bartoš. „Nejdříve Vladimír Horváth rezignoval písemně na předsedu pobočky Sdružení Romů na Moravě, teď do organizace začal znovu docházet. Nelíbí se mi, že člověk se škraloupem reprezentuje Romy,“ zdůraznil Emanuel Bartoš. „Šlo o zneužití dat a o zpronevěru peněz. Přece se nikdo k tomu nemůže stavět tak, že zloděj, který je přichycen a pak vrátí ukradené, není zlodějem. Pak bude krást každý a koho chytnou, vrátí lup a má klid,“ kritizoval Emanuel Bartoš.
„Finanční výbor skutečně dostal zprávu od kontrolní komise. Věc jsme předali starostce a auditorovi, který celou věc přezkoumá. Pokud vím, požádal o prodloužení lhůty o jeden měsíc, protože spolupracuje s policií. Vše tedy uzavřeme koncem října,“ uvedl předseda finančního výboru Oldřich Pospíšil (KSČM). „Auditor věc ještě prošetřuje, neprojednal ji proto ani finanční výbor. Dokonce ani Policie ČR tento případ neuzavřela, proto nemůžeme zaujmout žádný postoj,“ odmítla jakékoliv spekulace mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Alžběta Čtvrtková.

Zdroj: Region FrýdekMístek

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál