Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Tříletý romský chlapec z Josefova utonul v řece Jizeře

MLADÁ BOLESLAV – V úterý 14. října před půlnocí našli policisté mrtvé tělíčko tříletého romského chlapce Jiříka Kupčiny z Josefova Dolu na Mladoboleslavsku. Chlapec ležel v řece Jizeře asi kilometr od domova. Po Jiříkovi pátral i vrtulník s termovizí, desítky policistů, hasičů, dobrovolníků a záchranářští psi s kynology. Stopy po násilí na chlapci lékař nenašel. Přesné příčiny smrti určí až pitva.

Rodiče Jiříka mají ještě čtyřměsíční Janičku. Ten den chtěli jít všichni s dcerkou k lékaři. Matka nejprve oblékla chlapce a než přebalila a oblékla děvčátko, chlapec zmizel.
Matka nejdříve syna dvě hodiny hledala v okolí, poté zavolala policii. Podle ní si před domem často hrával s dětmi, tentokrát ale byly všechny ve škole.
Sousedé ani rodina nevěří, že by jeho smrt byla jen nešťastnou náhodou. „Ten kluk by nikdy nikam sám nešel, vždycky byl jen na dvorku či zahradě. Byl takový křehký, sám by do lesa nešel, a navíc takovou dálku. To má někdo na svědomí,“ rozčiloval se jeden ze souse dů. Pátrači se zaměřili hlavně na řeku Jizeru protékající vesnicí. Pátrání se zúčastnili psovodi Českého červeného kříže z Liberce i Středočeské záchranné kynologické brigády a vrtulníky.
„Jedna skupina ze stodvaceti policistů našla tělo ve vodě u pravého břehu Jizery proti proudu zaklíněné o strom,“ uvedla mluvčí středočeských policistů Soňa Budská.

(kd)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál