Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Bratislava – Slovenská vláda definitivně odmítla zprávu nevládní organizace Tělo a duše, podle které lékaři nelegálně sterilizují romské ženy. Podezření neprokázalo vyšetřování policie ani ministerstva zdravotnictví. Středisko pro práva na reprodukci v New Yorku, které zprávu vypracovalo spolu se slovenskou Poradnou pro občanská a lidská práva, prohlásilo, že vyšetřování bylo zmařeno atmosférou zastrašování. Vláda údajně nikdy neměla v úmyslu důkazy nějakého špatného jednání zjistit. Vicepremiér Pal Csáky to odmítl.

Karlovy Vary – Rekvalifikační kurzy zaměřené na obsluhu počítačových systémů začaly v Romském kulturním a společenském centru v Karlových Varech. Kurz má ještě několik volných míst.

Litvínov – První pracovní zakázky čekají v příštích týdnech na účastníky projektu David, který se rozbíhá v Litvínově a stará se o nezaměstnané Romy, jimž se snaží najít práci. David shromáždil 12 nezaměstnaných, z nichž vytvořil devítičlennou pracovní četu, technické a administrativní zázemí. Grant ve výši 350 tisíc korun projekt získal od pražského Open Society Fund, pracovníky podpořil také Úřad práce v Mostě.

Londýn – Karavan plný figurín Romů spálili podle zprávy BBC na vesnické slavnosti ve Firle v jižní Anglii. Oslava s ohňostrojem se shodou okolností konala krátce poté, co úřady vypověděly z vesnické louky skupinu Romů, kteří se tam chtěli usadit. Britská Komise pro rasovou rovnost požaduje, aby bylo proti pořadatelům zahájeno trestní stíhání.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál